Říkáš si, že by bylo ideální spojit příjemné s užitečným a vyrazit na brigádu někam do zahraničí, užít si moře, čistý vzduch, načerpat zážitky a ještě vydělat nějakou tu korunu? U některých prací je požadována plnoletost, ale někam můžeš na brigádu vycestovat už v patnácti, samozřejmě se souhlasem rodičů.
Vzhledem k tomu, že jsme členem Evropské unie, dnes není při shánění brigády v zahraničí prakticky žádná úřední bariéra. Stačí si na serveru s brigádami vybrat tu pravou a můžeš jet. V praxi to samozřejmě, ale tak jednoduché není.
Problém je většinou už s těmi vyhledávači, pokud chceš mít kvalitní nabídku brigád, většinou musíš cílit na místní vyhledávače brigád, kde bývá nejvíce nabídek, podobně jako u nás. Místní vyhledávače jsou ale cizojazyčné, takže ne vždy se v nich dá dobře orientovat.
Nejjednodušší je, pokud v zemi někoho známe a s nalezení brigády nám pomůže on. Pak jsou tu ještě různí zprostředkovatelé působící přímo v ČR, respektive zprostředkovatelské agentury. Tady je však třeba se mít hodně na pozoru, nejen že by si nakonec mohla skončit, někde úplně jinde než si chtěla (třeba v nočním klubu), ale někteří zprostředkovatelé také chtějí za své služby peníze.
Přitom agentury zprostředkovávající práci v zahraničí musí své služby nabízet bezplatně. Ať už se jedná o sezonní sběr ovoce nebo práci animátora či číšnice v hotelu nebo cokoliv jiného, úhradu za jejich služby jim platí budoucí zaměstnavatel.
Všechny agentury musí mít licenci a být ze zákona registrovány. Platnost licence a částečně i serióznost dané agentury můžeš snadno prověřit na http://portal.mpsv.cz/sz/zamest/zpr_prace. Další, kde najdeš spoustu pracovních nabídek, je portál EURES, kde můžeš online vyhledávat podle typu pracovní příležitosti či dané země – http://portal.mpsv.cz/eures/
Zapi
Nejnovější komentáře