Někteří studenti v říjnu zase bude muset zůstat doma a dodržovat distanční výuku. Máš ještě v živé paměti, jaké to bylo a děsíš se toho, jak to proboha dáš? Hlavně klid a nohy v teple, jak říkají babičky. No a taky si přečti naše tipy jak to hravě zvládnout.
Naštěstí už máme nějakou dobu ve škole odchozenou, a tak víme jak to v tomto ročníku chodí a co nás v jednotlivých předmětech čeká. Takže víš, kterým předmětům se budeš muset věnovat více a u kterých to budeš moct trochu fláknout, když nebudeš stíhat.
Zůstaňte v kontaktu
Domluvte se spolužáky, že spolu budete v kontaktu. Určitě už víte jak na to. Můžete si volat, chatovat, ale můžete se i vídat, ideálně venku a v nižším počtu, samozřejmě. 😉 Být spolu v kontaktu je důležité, protože stoprocentně platí, že sdílené starosti jsou poloviční starosti a když budete v kontaktu, tak si můžete postěžovat, co vás právě žere, a samozřejmě všechno zdrbnete.
Udělej si to hezký
Vzpomeň si na to, co ti dělalo v době jarní karantény radost. A totéž dělej i během doby, co nebudeš moct chodit do školy. Bylas ráda, že si můžeš o půl hodinky déle přispat? Využij toho a spi déle znovu. Užívala sis, že se můžeš učit a u toho mít zapálenou svíčku, lakovat si nehty a poslouchat oblíbenou hudbu? Dělej to stejně i teď.
Připrav si denní plán
Když budeš doma, je dost možné, že po tobě budou vaši chtít, abys pomáhala doma. „Když už jsi celý den doma, můžeš snad aspoň vyluxovat, ne?” Něco podobného určitě taky slýcháš, že? Zároveň se budeš muset doma učit, číst, ale taky je potřeba nějaká ta zábava.
Takže až si budeš dělat denní rozvrh, klidně začni od zábavy, když víš, že v pět začíná tvůj oblíbený streamer, naplánuj to tak, abys měla vše do pěti hotovo. Všechny nutné povinnosti udělej nejdřív, ať máš čistou hlavu na učení a nemusíš u něj trávit víc času než je nutné.
Abys věděla, že ti to odcejpá, vše si odškrtávej, až bude vše škrtlé, bude to fajn pocit.
Jak zvládáš home schooling ty? Vyhovuje ti to? Nebo radši chodíš do školy?
Sandra Š.
foto: unsplash
Nejnovější komentáře