Jak na ztvrdlou kůži na patách?

Je skoro léto a začínáme obouvat otevřené botky, ze kterých koukají paty ven. Kromě neoholených nohou jsou dalším častým prohřeškem ztvrdlé paty.

Nejen, že jsou tvrdé paty nehezké, ale když je necháme dlouho bez jakékoli péče, mohou popraskat, a to je hodně bolestivé. Proto je namístě se o své paty pravidelně starat (podobně jako třeba o nehty).

Tvrdou kůži na patách může způsobit špatná obuv, vyšší váha, věk, větší fyzická námaha, nebo letní obuv. Jedná se o přirozenou reakci těla na nějakou námahu nebo změnu, takže to může potkat opravdu každou z nás.

Jak se o paty starat? 

Pemza divci-nohy

V boji proti ztvrdlé kůži je dobrá třeba pemza. Pemza může mít různou hrubost, ale i barvu a tvar. Pemza se používá ideálně po koupeli, tedy poté, co je kůže změkčená. Ale pozor, pemza by neměla být příliš hrubá. Platí totiž, že čím je hrubší, tím větší je riziko, že může kůži roztřepit a díky tomu se mohou do kůže dostat bakterie.

Škrabky

Kromě pemzy lze použít škrabku. Škrabky se používají také nejlépe na změkčenou kůži, ale jde je použít i za sucha. Obvykle mají dvě strany, jednu jde použít jako pilník s druhou jako struhadlo.

Odřezávače

Odřezávače jsou super a velmi efektivní, ale je třeba s nimi velice opatrně zacházet, protože je velice snadné si ublížit.

Garra ruffa

Cože to je? To jsou rybičky, které se živí odumřelou kůží. Takže strčíš nohy do akvária (doma to nezkoušej) a o zbytek se postarají rybky…

Pokud jsi spíše na přírodnější metody, můžeš se inspirovat, jak si pomáhaly naše babičky, které žádné škrabky a odřezávače neměly.

Citrónová šťáva a její vtírání do na ztvrdlých míst.

Sádlo místo krému. Namaž nohy sádlem, pak je zabal do igelitu, vlez do ponožek a nech přes noc. Tady pozor, sádlo moc nevoní a tak je potřeba nožky ráno umýt. :-)

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *