Taky jsi v létě potkala spoustu holek, které se chlubily novým tetováním a ty od té doby koketuješ s myšlenkou, že bys taky tetování chtěla? Jenže:
- neumíš se rozhodnout, jaký bys chtěla obrázek,
- není ti osmnáct,
- nevíš, jestli se ti to za pár let nebude líbit,
- máš strach z reakce rodičů?
Pokud jsi alespoň jednou kývla, pak zatím neřeš klasické tetování z tetovacího salónu, ale rozhodni se pro hennu.
První bys nebyla
Malování na tělo přírodní látkou pochází už z doby před osmi tisíci lety. Důkazy toho jsou obrazce na skalách kde je vidět, že si lidé zdobili svá těla u důležitých životních příležitostí jako je narození dítěte apod.
Nejrozšířenější je tetování hennou v Indii. Lidé si zde malují obrázky jako symboly života, smrti či lásky.
Obrovskou módní vlnu henny odstartovala v devadesátých letech Madonna, ve svém videoklipu Frozen a od té doby se drží na výslunní.
Co to ta henna je?
Henna je vlastně keř, jehož sklizené lístky se usuší, rozdrtí se a onen prášek se potí používá při tetování. Aby tetování vydrželo co nejdéle, přidávají se do ně ustalovače barev. Původní čistá henna má světlounkou hnědou barvu, a proto se do ní přidávají i barviva. Jako barvivo se používají třeba ruměnec, vápenka či hlína.
Mezi aktuální současné trendy patří japonské tetování. Není to klasické tetování jaké určitě znáte, ale dočasné tetování japonským práškem Henna, které vydrží 2-4 týdny.
Zvládneš to i sama
Pokud jsi šikovná a zručná, můžeš si hennu namalovat sama doma. V obchodech i na internetu se prodávají speciální prášky určeným na tetování a každý z nich má u sebe návod. Obvykle stačí smíchat prášek s vodou. Pokud se ti třepou ruce, nebo máš jen obavy z výsledku, pořiď si i šablony, tu stačí pak už jen vybarvit a za několik málo minut můžeš mít přírodní kérku.
Dobré je kůži předem připravit, můžeš tak totiž prodloužit dobu tetování. Alespoň dva dny před malováním ono místo natírej hydratačním krémem.
V ten malování použij na dotyčné místo peeling, abys setřela přebytečné šupinky, které by způsobily, že se ti tetování začne loupat a poté místo namydli.
Pozor na alergickou reakci
Dávej pozor, obzvláště tehdy, jestli jsi alergik. To že je henna přírodní bohužel nemusí znamenat, že ji snese každá kůže. Proto si přečti složení a pokud se bojíš komplikací, raději to prober třeba s doktorem. Pokud se ti to nechce s nikým konzultovat, pak si malinkou část namíchej a udělej si někam na tělo malinkou tečku. Místo alespoň deset dní pozoruj a uvidíš, co se stane. Jestli se ti neobjeví žádná vyrážka nebo puchýřek, může se pustit do malování.
Martina M.
Já jsem vždycky tetování obdivovala, když je udělané precizně a vypadá jako živé, tak mě to vždycky dostane. Mě se tetování líbí, chtěla bych ho ale nevím jestli se mi to za pár let nebude líbit nebo jak by na to reagovali ostatní. Ta henna je velice zajímavá, hlavně jak je jednoduché s ní pracovat, možná že ji někdy v budoucnu vyzkouším.