Čokoláda aneb jak ji jíst, aniž bychom přibraly

Myslím, že nebudu jediná, když narovinu přiznám, že čokoláda je jedním z mých největších „zlozvyků“ a ať dělám, co dělám, zbavit se toho neumím. Bohužel je čokoláda ale pro naše tělo špatná, protože při nadměrném požívání (myslím, že pro nikoho není problém sníst celou tabulku na posezení) nám přidává nevzhledné tukové špíčky. Naštěstí se v obchodních regálech ale objevují i kousky, které neprovedou skoro nic. Podívejme se, které to jsou.

1. Čokoláda na vaření neboli hořká čokoláda
Tento druh čokolády zná určitě každý, kdo jednou za čas peče něco sladkého na zub a rád by si to ještě přisladil. V této pochutině musíte nalézt minimálně 50% kakaových přísad, aby to bylo přesně to pravé ořechové.

2. Dia čokoláda
Označení dia neznamená, že ho mají jíst pouze lidé s cukrovkou, ale také to znamená, že to můžeme jíst my, absolutní závisláci, kterým nechutná hořká čokoláda. Dia čokoláda je totiž bez cukru, který je zde nahrazen například fruktózou, a tedy neublíží skoro vůbec.

3. Dietní čokoláda
I takové se najdou. V obchodech možná hůře k sehnání, ale na internetu jedna báseň. Najdete téměř všechny vaše oblíbené příchutě – mléčná, oříšková, plněná. Stačí hledat.

Nevyhovuje vám ani jedna jediná? Tak nezoufejte, i pro vás se v obchodech najdou takové, které pro vás budou ideální. Při výběru čokolády se řiďte pravidlem, že čím jednodušší složení, tím méně chemických látek.

Dále se zaměřte na biočokoládu, která obsahuje přírodní hnědý cukr nebo sušenou třtinovou šťávu. A zároveň nezapomínejte, že když si dáte 20-30 gramů denně, v některých případech budete mít kalorií méně, než z určitých druhů ovoce, například banánu nebo broskve.

Anička S.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *